| Autor |
Zpráva |
|
Capricorn
Registrován: 15.6.09, 03:10 Příspěvky: 1545 Bydliště: Olomoucký kraj
|
 Re: vykon motoru
varok: Jo mělo by to tak být že od 1.93 by měly mít všechny verze jenom krátkou. Jinak... 4,167 = Krátká (nebo taky lehký SP) 3,895 = Dlouhá (těžký SP) 
_________________ Favo 135 (G)LX '93
|
| 12.1.12, 21:03 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
kwiko
Registrován: 10.1.06, 13:21 Příspěvky: 5194 Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
|
 Re: vykon motoru
ale 50kW Mpi ma ''Super kratku'', a po uprave prevodovky na SK14 ma ''ultra super kratku''.  kuknite si to v DP. (alebo si pohladajte nejeden topic, kde sa riesilo)
_________________ Forman 135Le Volvo 855 TDI 0949126151
|
| 12.1.12, 23:26 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: vykon motoru
jo dal sem jí a při 100 na pětku je tam skoro 3500 rpm 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 13.1.12, 00:32 |
|
 |
|
BORISROSSI
Registrován: 30.6.09, 22:59 Příspěvky: 195 Bydliště: Trnava
|
 Re: vykon motoru
Sorry že do tejto témy ale nechcem kvôli tomu zakladať novú, ako veľmi by mi krátka prevodovka zvačšila spotrebu a akceleraciu? oplati sa ju vlastne vymenit? mám na mysli výmenu 3,895 za 4.167, jedna sa mi tu povaľuje, zda sa mi že by sa hodila o niečo kratšia aby som využil rozsah otáčok aj na vyšších stupnoch. spotreba by ma zaujímala samozrejme pri normálnej jazde: mesto, mimo mesta, dialnica, všetko v rámci povolených rýchlostí, ak by to nemal byt veľký rozdiel v spotrebe tak by som do toho išiel
_________________ Škoda Favorit 135LS 1992 with 136 engine
|
| 13.1.12, 12:57 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
 Re: vykon motoru
varok píše: Mě se zdá, že favority i formany měli asi od 93 roku převodovku právě 4,167, ale teď nevím jestli to je krátká nebo dlouhá. Podle mě krátká, pořád se mi to plete. Feldy mají podle mě jiné převodovky. Forman ma kratku prevodovku. Filcka ma kratku pre 50kw motor a dlhu pre 40kw a pre 55kw
|
| 13.1.12, 13:04 |
|
 |
|
Capricorn
Registrován: 15.6.09, 03:10 Příspěvky: 1545 Bydliště: Olomoucký kraj
|
 Re: vykon motoru
Peter: Favorit, Forman, Pick-up měl po 1.93 jen krátkou převodovku (Sp= 4,167) to napsal varok dobře. A jinak u těch Feld to platí pro 40 kW jen u MPi. U 135B byla taky krátká.
_________________ Favo 135 (G)LX '93
|
| 13.1.12, 13:10 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Nejlepší je se přesvědčit na vlastní oči, kterou převodovku auto má. Ve výrobě se tam práskalo co zrovna přišlo pod ruku a za ta léta to možná poměnili už i předešlí majitelé (i když převodovky se u Fa/Fe zas tak často nekazí). Pak je třeba diskutovat. Podle nepřesných tachometrů i otáčkoměrů se dá zjistit prd.   Je třeba to místo pořádně vyčistit (nejlépe arvou) a potom studovat. Moc vidět to bohužel není. Abych popsal své zkušenosti. Na Fanoušovi mám 4,16. Na Milošovi 3,89. Fanouš má 42kW, Miloš 46kW. Ta dlouhá převodovka je super mimo město i jaksi do města (dá se jezdit po městě na 3. rychlostní stupeň). Mezi město i na dálnici je to paráda, motor není třeba tolik vytáčet, do 100km/h se to dá pěkně bez kraválu vytáhnout na čtyřku a pak udržovat pětkou. Ale rozdíl mezi krátkou a dlouhou je markantní. Než se to auto rozjede, tak to chvíli trvá. Dalo by se to trochu přirovnat k rozjíždění vlaku. Na semaforech prostě první nebudete.  Přesto se mi tolik pomlouvaná dlouhá převodovka celkem líbí, ale se 135 motorem by to byla už úplná nuda. Porovnání rychlostí na 5. převodový stupeň. Fanouš při 2500 ot/min 85 km/h, Miloš 95 km/h. Fanouš při 3500 ot/min 120 km/h, Miloš 140 km/h.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 13.1.12, 14:39 |
|
 |
|
Capricorn
Registrován: 15.6.09, 03:10 Příspěvky: 1545 Bydliště: Olomoucký kraj
|
 Re: vykon motoru
Jo s tím se dá tak nějak souhlasit. Literatura sice uvádí to co jsem psal předtím, ale kdo ví jestli to platilo úplně ve všech případech (i když zatím jsem osobně ještě po 1.93 z výroby "dlouhou" neviděl a to už jsem jich za ty léta viděl poměrně dost) . A teď mě tak napadá že součástí VIN je i informace o typu SP tudíž by to snad neměl být problém dohledat co tam bylo z výroby kdyby si člověk nebyl dvakrát jistý jestli už převodovku někdo neměnil. A jinak já bych při mé 135 dlouhou mít nemohl jelikož jezdím prakticky většinou jen v kopcovitém terénu a tam by to bylo mrtvý už úplně.
_________________ Favo 135 (G)LX '93
|
| 13.1.12, 15:00 |
|
 |
|
BORISROSSI
Registrován: 30.6.09, 22:59 Příspěvky: 195 Bydliště: Trnava
|
 Re: vykon motoru
gokralik: presne takéto zrovnanie som potreboval, vďaka
_________________ Škoda Favorit 135LS 1992 with 136 engine
|
| 13.1.12, 15:49 |
|
 |
|
kwiko
Registrován: 10.1.06, 13:21 Příspěvky: 5194 Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
|
 Re: vykon motoru
Vyrobca na Fackach i feliciach montoval prevodovky podla kluca ktory je uvedeny aj v DP. Milos ma dlhu prevodovku povodom z facka 1990 (bud Deekayova, alebo Spaceballova). A Milosova snad pojde do Felmana namiesto tej z feldy 50kW Bmm od AAA, co tam mam teraz (lebo huci, chrasti, tecie), ta totz len tiekla a chrastila.
_________________ Forman 135Le Volvo 855 TDI 0949126151
|
| 13.1.12, 16:34 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|