|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 12 ] |
|
| Autor |
Zpráva |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Forman ubuda voda .
Zdravím. Mám problém zo svojím formanom. Dnes som pri bežnej kontrole našiel skoro prázdnu vyrovnávaciu nádržku chladiacej kvapaliny. Olej pribudol asi o necelé 3 mm na mierke. Otvoril som zátku oleja a našiel som tam toto:   Asi to bude prasknuté tesnenie pod hlavou , ale chcem si byť istý a preto sa pýtam. Navyše z výfuku to húli paru ako lokomotíva....
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 26.2.12, 18:11 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Forman ubuda voda .
Uhádol si- je to tesnenie pod hlavou
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 26.2.12, 20:22 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Forman ubuda voda .
Nepoužíváš Fridex Stabil, nebo nějakou jinou, pro celohliníkáče, nevhodnou chladící kapalinu, která vyžírá těsnění pod hlavou? To je totiž velice časté. Dělají to hlavně "tradiční škodovkáři".
|
| 26.2.12, 20:32 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Forman ubuda voda .
Používam Dynacool AL  Predtým tam bola nejaká červena kvapalina.
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 27.2.12, 00:53 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Forman ubuda voda .
nebo sereš na údržbu a v bandě nic není delší dobu, nejlépe když máš refraktometr a můžeš tu vodu ve víčku změřit a hned máš jasno 
|
| 27.2.12, 08:55 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Forman ubuda voda .
On napsal, že se mu zvedá hladina oleje. S největší pravděpodobností je ten sajrajt z chladící kapaliny.
|
| 27.2.12, 09:27 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Forman ubuda voda .
slovacek.milos píše: nebo sereš na údržbu a v bandě nic není delší dobu, nejlépe když máš refraktometr a můžeš tu vodu ve víčku změřit a hned máš jasno  Je tam úbytok kvapaliny asi 3cm za 2 týždne vo vyrovnávacej nádržke.
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 27.2.12, 11:32 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Forman ubuda voda .
@rider126 Na nic nečekej. Ničíš tím kluzná ložiska v motoru.
|
| 27.2.12, 16:27 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Forman ubuda voda .
A pri výmene tesnenia potrebujem dať zrovnať hlavu , alebo stačí len to tesnenie vymeniť? Menil som už tesnenie na fiate 126 ,tak dúfam že to nebude o nič zložitejšie. Akurát 2 valce naviac 
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 28.2.12, 01:23 |
|
 |
|
Bukaj
Registrován: 22.1.06, 19:44 Příspěvky: 4747 Bydliště: Černíky
|
 Re: Forman ubuda voda .
rider126 píše: Používam Dynacool AL  Predtým tam bola nejaká červena kvapalina. To bude ono, červená kapalina je agresivnější a když tam pak dáš modrou, těsnění se rozsype...
_________________ Å 130 L 86 - cestovní limuzína Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi 130LPG 130L 86 - denní vůz 1000MB MB 69, 1.8.68 Ať mi nikdo neříká, že něco nejde...  Škoda 742 Forever Team
|
| 28.2.12, 08:36 |
|
 |
|
rider126
Registrován: 4.10.11, 10:10 Příspěvky: 211
|
 Re: Forman ubuda voda .
V každom prípade sa tam niečo stalo , lebo ta nova kvapalina okamžite zmenila farbu a vyzerá ako hrdzavá voda.....
_________________ Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW
|
| 28.2.12, 10:02 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Forman ubuda voda .
to sa stáva často, pokiaľ to dlho nebolo menené, tak nová kvapalina má aj čistiace účinky, ale vtedy sa nestráca, skôr iba mení farbu na kalnú žltohnedú...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 28.2.12, 10:06 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 12 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|