Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 15:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Forman ubuda voda . 
Autor Zpráva

Registrován: 4.10.11, 10:10
Příspěvky: 211
Příspěvek Forman ubuda voda .
Zdravím.
Mám problém zo svojím formanom.
Dnes som pri bežnej kontrole našiel skoro prázdnu vyrovnávaciu nádržku chladiacej kvapaliny.
Olej pribudol asi o necelé 3 mm na mierke.
Otvoril som zátku oleja a našiel som tam toto:
Obrázek

Obrázek

Asi to bude prasknuté tesnenie pod hlavou , ale chcem si byť istý a preto sa pýtam.
Navyše z výfuku to húli paru ako lokomotíva....

_________________
Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW


26.2.12, 18:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
Uhádol si- je to tesnenie pod hlavou

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


26.2.12, 20:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
Nepoužíváš Fridex Stabil, nebo nějakou jinou, pro celohliníkáče, nevhodnou chladící kapalinu, která vyžírá těsnění pod hlavou? To je totiž velice časté. Dělají to hlavně "tradiční škodovkáři".


26.2.12, 20:32
Profil

Registrován: 4.10.11, 10:10
Příspěvky: 211
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
Používam Dynacool AL
Obrázek
Predtým tam bola nejaká červena kvapalina.

_________________
Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW


27.2.12, 00:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
nebo sereš na údržbu a v bandě nic není delší dobu,

nejlépe když máš refraktometr a můžeš tu vodu ve víčku změřit a hned máš jasno :oops:


27.2.12, 08:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
On napsal, že se mu zvedá hladina oleje. S největší pravděpodobností je ten sajrajt z chladící kapaliny.


27.2.12, 09:27
Profil

Registrován: 4.10.11, 10:10
Příspěvky: 211
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
slovacek.milos píše:
nebo sereš na údržbu a v bandě nic není delší dobu,

nejlépe když máš refraktometr a můžeš tu vodu ve víčku změřit a hned máš jasno :oops:


Je tam úbytok kvapaliny asi 3cm za 2 týždne vo vyrovnávacej nádržke.

_________________
Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW


27.2.12, 11:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
@rider126
Na nic nečekej. Ničíš tím kluzná ložiska v motoru.


27.2.12, 16:27
Profil

Registrován: 4.10.11, 10:10
Příspěvky: 211
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
A pri výmene tesnenia potrebujem dať zrovnať hlavu , alebo stačí len to tesnenie vymeniť?
Menil som už tesnenie na fiate 126 ,tak dúfam že to nebude o nič zložitejšie.
Akurát 2 valce naviac :D

_________________
Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW


28.2.12, 01:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.06, 19:44
Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
rider126 píše:
Používam Dynacool AL
Obrázek
Predtým tam bola nejaká červena kvapalina.


To bude ono, červená kapalina je agresivnější a když tam pak dáš modrou, těsnění se rozsype...

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


28.2.12, 08:36
Profil ICQ

Registrován: 4.10.11, 10:10
Příspěvky: 211
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
V každom prípade sa tam niečo stalo , lebo ta nova kvapalina okamžite zmenila farbu a vyzerá ako hrdzavá voda.....

_________________
Už len Škoda fabia II , 1.4 16V , r.v 2008 , 63kW


28.2.12, 10:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Forman ubuda voda .
to sa stáva často, pokiaľ to dlho nebolo menené, tak nová kvapalina má aj čistiace účinky, ale vtedy sa nestráca, skôr iba mení farbu na kalnú žltohnedú...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.2.12, 10:06
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.044s | 11 Queries | GZIP : Off ]