| Autor |
Zpráva |
|
Rybajda
Registrován: 6.1.08, 18:12 Příspěvky: 5
|
 Velká spotřeba Formana
Ahoj
Mám škodu formana se vstřikováním a před půl rokem se mi zvýšila spotřeba ze 6 litrů na 10....nejmín.
Poradte mi prosím co by to mohlo být,nic se nevyměnovalo,akorát se dotáhla povolená lambda,
také je horší poslední díl výfuku.
Děkuji Milan Rybáček
|
| 6.1.08, 18:17 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Velká spotřeba Formana
Rybajda píše: Ahoj Mám škodu formana se vstřikováním a před půl rokem se mi zvýšila spotřeba ze 6 litrů na 10....nejmín. Poradte mi prosím co by to mohlo být,nic se nevyměnovalo,akorát se dotáhla povolená lambda, také je horší poslední díl výfuku. Děkuji Milan Rybáček
tú lambádu si mal ymeniť, nie iba dotiahnuť... ešte to môže robiť netesné výfukoné potrubie po lambádu, keď tam nasaje okolitý vzduch tak lambáda hlási nezmysly...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 6.1.08, 18:25 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
čidlo teploty
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 6.1.08, 18:26 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
Sadra17 píše: čidlo teploty
teoteticky, ale to sa prejavuje špatným štartom, a za tepla rozhádzaným voľnobehom, ale nevylučujem to....
najprv by so chcelo diagnostiku....
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 6.1.08, 18:29 |
|
 |
|
Rybajda
Registrován: 6.1.08, 18:12 Příspěvky: 5
|
....vše se chová normálně,auto startuje i jede dobře....
|
| 6.1.08, 18:33 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
zajeď na emise, třeba se s nima nějak domluvíš že ti strčej jen sondu do vejfuku a hned uviděj jestli lambda jde a nebo ne.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 6.1.08, 18:49 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Taky bych se přidal, že mám spotřebu kolem 10l...auto jezdí poměrně slušně, ale hodně lidí mi říká že je to moc...dalo by se s tím něco dělat? Jo těch 10l jak na benzín, tak na LPG.
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 6.1.08, 18:59 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
gokralik píše: Taky bych se přidal, že mám spotřebu kolem 10l...auto jezdí poměrně slušně, ale hodně lidí mi říká že je to moc...dalo by se s tím něco dělat? Jo těch 10l jak na benzín, tak na LPG.
a v létě?
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 6.1.08, 19:12 |
|
 |
|
Rybajda
Registrován: 6.1.08, 18:12 Příspěvky: 5
|
...karburátor vždy bere víc,než jednobod.....

|
| 6.1.08, 19:22 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
No to bylo v létě...teď v zimě se ani neodvažuju to měřit  ale minulou zimu to bylo přes 12l  ale to jsem zase jezdil jako hovado  to vím, že pan Karbec si veme více, ale strýc má prý spotřebu 7l, kámoš 8l...
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 6.1.08, 19:48 |
|
 |
|
Neex
Registrován: 18.10.07, 18:16 Příspěvky: 1036 Bydliště: Šumperk
|
Rybajda píše: ...karburátor vždy bere víc,než jednobod..... 
To máš pravdu... třeba já mám 135 karburátor a v létě mám spotřebu 6,9 - 7,3 což je stejně jako známý který má 136 BMM. 
_________________ Favorit 135 LX r.v.93
|
| 6.1.08, 20:30 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
tak to máš blbě seřízený
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 6.1.08, 20:50 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Velká spotřeba Formana
Rybajda píše: Ahoj Mám škodu formana se vstřikováním a před půl rokem se mi zvýšila spotřeba ze 6 litrů na 10....nejmín. Poradte mi prosím co by to mohlo být,nic se nevyměnovalo,akorát se dotáhla povolená lambda, také je horší poslední díl výfuku. Děkuji Milan Rybáček
ten základ je diagnostika a to přečtení paměti závad a měřené hodnoty co lambáda hlásí, jakou teplotu má motor, doba vstřiku a podobně, pak VN kolik má odpor kabely, palec, filtr vzduchu, zasrané čidlo otáček, a hledat a hledat a až nic nenajdeš tak to bude zblblá řídící jednotka miloš
|
| 6.1.08, 21:02 |
|
 |
|
Rybajda
Registrován: 6.1.08, 18:12 Příspěvky: 5
|
Diky Miloši
|
| 6.1.08, 21:08 |
|
 |
|
kofi
Registrován: 9.6.06, 13:39 Příspěvky: 86 Bydliště: okr. Michalovce
|
mne ked odisla lambda tak mi toto robilo a spotreba bola neskutocna, po vymene OK.
_________________ Skoda Forman BMM r.v.94
|
| 7.1.08, 22:42 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|